Friday, November 12, 2010

11. november

11. november

PÄIVÄTALLI

Täna saime kauem magada ja pidime talli minema 12-ks. Väga mõnus oli end välja magada. Talli jõudes palus Kati meil Nannale külmakott jala ümber panna 5-ks minutiks. Tegime selle ära ja siis tuli Lennu ning ta seletas ja näitas, kuidas boksiseinu, jootjaid, trelle, künasid puhastada/pesta ja ka soola “pesta“. Kell sai juba nii palju, et algas hobuste vahetamine, ma viisin 1 hobuse välja. Järgmiseks pesime boksiseinad ja muu boksis oleva puhtaks, mõlemad saime 3 boksi(2 enda + 1 veel). Peale seda oli meie ülesanned 4 valmennustalli boksi korda teha(hein ära, junnid, märjad kohad, boks ümber keerata), mõlemad tegime 2. Kui sellega ühelpool, oli vaja 3 ämbritäit harju ja muid puhastusevahendeid pesta. Kui see valmis sai, võisime ära minna. Läksime sööma ja siis koju ning kuskil tunni aja pärast talli tagasi.

ILTATALLI

Hobuste vahetamine algas, tõin sisse 2 hobust ja välja viisin ka 2. Siis tegime oma boksid puhtaks ja siis viisime mõnele hobusele vett(3 hobust), kes jootjast juua ei taha. Pühkisime ka pesuboksid puhtaks ilusti. Kell sai nii palju, et saime hobustele süüa hakata jagama. Täna jagasime silo. Kui siloga valmis sai, jagasime ka heina. See töö tehtud, pühkisime põrandad ja jagasime leset jälle. Teised hakkasid hobuseid sisse tooma ja Kaisa küsis meie käest, kas tahame kaera ise jagada. Nii me siis tegimegi, et Kaisa seletas meile üle jälle, lükkas käru ja vaatas, kas teeme õigesti. See asi hakkab juba selgeks saama ja usun, et ei ole palju puudu, kui juba üksi saame seda jagada. J

Iga esmaspäev ja neljapäev saavad hobused ka mingit vitamiini.

Järgmiseks panime heina kottidesse hommikuks valmis ja kärude peale ka. Nüüd oli kõik valmis ja saime koju minna.

No comments:

Post a Comment