Tuesday, November 30, 2010

29. november

AAMUTALLI

Uues tallis oleme taas, II tallis.

Hommikul jõudsime esimestena tallis. Saime kohe heina jagama hakata. Kui valmis sai, hakkasime hobuseid puhastama. Siin puhastakse iga hommik kõik hobused, et kindlaks teha, kas nendega on kõik ok. Teatuid hobuseid kraaditakse ka. See hobuste puhastamine on siin jälle midagi uut, sest teistes tallides me seda ei ole kohanud veel. Üldse võiks mu meelest hobuseid ka enne tekitamist puhastada, sest mõned on ikka väga mustad ja mõelge, kuidas see võib kihelema hakata. Jõudsin kuskil 6 hobust üle vaadata.

Ühele hobusele läksin boksi, puhastasin ära. Lõpus mõtlesin, et huvitav, kes ta on. Piilusin kõhu alla ja oi, täkk ju- Pysteri on nimeks. Hästi vahva oli ja ilusti käitus, 1984 sündinud ka, päris vana. Sain ka meie rautusõpetaja hobust puhastada, teine täkk- Taikuri J Tema oli hästi uudishimulik ja sõbralik.

Kui hobused puhastatud, läksime sööma. Tagasi tulles hakkasime bokse tegema. Mõlemad saime 2 boksi . Siis hakkasime pühkima. Lõpetades andsime varssadele sooja vett. See oli nii armas, kuidas nad väga juua ei osanud. 1 natuke vanem jõi ilusti, aga teised 3 nagu lakkusid või hammustasid vett. Huvitav oli vaadata, kuidas nad õppisid.

Sellega sai kell 9 ja me läksime I-sse talli Mirale appi varssa ohjama. J Mina olin täna juht, Janika ja Raul olid mulle abiks. Iiris sai 2 puhkepäeva ja täna algul oli veidi hirmul, aga see läks päris kiiresti üle ja üldine mulje oli väga hea! Nii ilusti jäi seisma, liikus ja kuulas. Käisime ümber Derby raja ringi tegemas ja pärast tegime platsil kaheksaid. Väga mõnus! J

PÄIVÄTALLI

Saime kahekesi heina jagada, tervele tallile nii palju kui vaja. Siis panime käru heina täis. Järgmiseks pühkisime põrandad ja siis jagasime kaera kahele osale. Siis saime varssasid välja viia. Küsisime mitu korda, et kas saab veel midagi teha ja siis Tuija ütleski, et saame varssu välja viia. Minu pisike täkuke kesis mul kõrval, hüppas ja tahtis näksata. Väga hea on, et me ikka saame nendega tegeleda. Homme lähen pihattole kahe tüdrukuga. See on mingi vabapidamise teema. Siis oli veel natuke pühkida ja oligi kõik valmis.

ILTATALLI

16.30 läksime karjamaa juurde ja tõime varsad sisse. Mu pisike oli jumala rahulik võrreldes päevaga ja lausa lonkis pea maas mu kõrval. Talli jõudes jagasime heinad ja andsime varssadele sooja vett juua. Panime ööheina ka valmis. Siis jagasime porgandeid mingi akuga käruga, millel sai gaasi anda ja see liikus siis edasi, nagu roller. See oli väga mugav ja kerge. Siis pühkisime talli vahekäigud. Puhastasin plastikharju karvadest.. Võtsime ka tekid seljast nendelt, kes oli kuivanud. Vaatasime ja silitasime hobuseid. See oligi kõik.

No comments:

Post a Comment