Monday, November 15, 2010

15. november

AAMUTALLI

Täna taas hommikul talli kella 6-ks. Alustasime kohe hobuste väljaviimisega. Viisin välja 2 hobust. Järgmiseks ikka bokside tegemine, tegin 2 enda boksi + 1. Siis pühkisime vahekäigud ja läksime sööma. Tagasi tulles vahetasime hobused. Tõin sisse 2 ja välja viisin ka 2 hobust. Nüüd tuli meie kauaoodatud esimene tõeliselt suur heinakoorem- 10 000kg. Kuhi oli 4 meetrit kõrge, 3m lai ja kuskil 8-9m pikk, 1 pakk kaalub kuskil 15-20kg. Nemad nimetavad neid poika paalideks ehk siis tõsised poiste pakid, aga naised toimetavad nendega. J Sellega läks tükk aega, aga me olime väga tublid ja täna jõusaali minema ei pea!

Panime lahtise heina ka kokku kottidesse, et õhtul kohe anda saaks ja siis jälle pühkisime. Abiruumid pühkisin ka ära lisaks vahekäikudele ja siis korjasime kuivanud tekid kokku ja panime ära. Peale seda rääkisime Lennuga tuleva nädala graafikust. Järgmiseks andis ta meile uue ülesande- valmennustallis paar boksi läbi kaevata ja jootjad puhtaks pesta. Tegin seal 3 boksi. Hommikutall kestis siis 6-st kuni 11-ni.

Käisime söömas ära ja siis läksime kengityse majja. Kõigepealt värkis Mauri ühe shetlandi ära ja siis tutvustas meile hobuse jalga. Reaalset jalga. Võttis kuskil külmast hobuse jala, selline suur, külmaverelise oma ja eemaldas siis skalpelliga naha ära. Nägime oma silmaga hobuse sirjutaja, painutaja kõõlust, erinevaid jala osasid, luid- nt sääreluud, seesamluid, sõrgatsiluud, kabjaluud jms. Väga huvitav oli igaljuhul. Saime hobuse koha pealt jälle targemaks, sest paberilt õppides ei saa asi ealeski nii selgeks. Reaalselt kõiki neid osasid eraldi nähes ja katsudes saab asi palju paremini selgeks. :) Me kõik jäime väga rahule nende tundidega. Super! Homme õpime õiget/head tööasendit raudade eemaldamisel/panemisel ja värkimisel ning saame ise seda teha ka proovida. Kindlasti tulevad huvitavad ja väga kasulikud tunnid taas!! :):)

No comments:

Post a Comment