Wednesday, November 24, 2010

23. november

AAMUTALLI-PÄIVÄTALLI(06.00-13.00)

Talli jõudes vaatasime, et ooo, heina pole jagatud ja me olime esimesed, kas talli üldse jõudsid. Jagasime heina ja tegime boksid puhtaks. Ma tegin kohe nii nobesti, et sain 3 tükki valmis. Peale seda pühkisime põrandad + rautamise koha + pesuboksid ja kell saigi vaikselt nii palju, et võisime hobused välja viia. Viisin välja 2 hobust- Agronomi e Nomi ja Pumppe. Siis saime hommikust sööma minna, milleks oli aega kolmveerand tundi, sest pidime ootama, et kell saaks 8. Kell 8 nimelt läksime teisele poole, vaatasime kuidas hobuseid käru ette pannakse ja aitasime natuke ja pärast anti meile 2 hobust, kelle ise valmis panime. Esimene oli 2a. Love ja teine 3a. Sipsi. Raul oli kõrval ja kui mõni küsimus tekkis, küsisime tema käest abi, sest ta on seda juba päris palju teinud.. Aga me saime väga hästi hakkama mu meelest. Mulle jäi väga hästi meelde, et mis kus käib ja kuidas ja usun, et saaks üksinda ka hakkama sellega. J

Uskumatu, kui ilusti mõlemad hobused käitusid. Seisid paigal, olid nii harjunud ja rahulikult. Sellistega on väga hea õppida. J Hyväd tyttod J

Kell sai 10 ja tõime Iirise sisse ja hakkasime puhastama. Täna oli ta tunduvalt rahulik, ei tatsanud edasi-tagasi. Esimesi jalgu ta väga katsuda ei lubanud, tagumistega läks isegi paremini. Peaks rohkem ju harjutama tegelt.. Siis panime talle nö traavlivarustuse selga(ilma käruta muidugi) ja oma ilusad kaskad pähe ja läksime välja. Täna oli ta alguses juba päris rahulik. Tegime ühe tiiru ümber tallide ja siis läksime jälle muruplatsile, kus ta taaskord lõi takka üles ja hüppas. Päris ohtlikke olukordi tekkis mitu korda, aga saime need kohe kontrolli alla tagasi. Tegime suunamuutuse ja läksime teistpidi ringile ümber tallide. Siis olime juba tallis ees ja hakkasime talli minema, kõik oli hästi seni, kui üks autojuht mõtles ratast kerides koha pealt minema minna ja meie väike Iiris ehamata nii, et oleks peaaegu pikali kukkunud, tagumik oli täiesti vastu maad. Just enne rääkisin, et siin koolis sõidavad ja arvestavad hobustega jms, ning natukese aja pärast juhtus see. Pärast oli ta tükk aega hirmunud. Aga samas ta oli täna ikka tubli.

Kokku toimetasime temaga tund aega ja kell sai 11 ning läksime lõunat sööma ja kella 11:30-ks jälle talli. Siis saime silo jagada ja heina ka + ma jagasin Miraga kaera/prixi tervele tallile. Pühkisime põrandaid, pesin kopsikud ja siis läksime välja junne korjama aedadest. Peale seda kastsin tühjana seisva vahekäigu ära ja pühkisime selle ka ära ja oligi kõik.

ILTATALLI

Jõudsime taas varem, aga ikkagi oli hein ja silo juba jagatud. Saime mõlemad 1-e hobuse sisse tuua, ma tõin Sindi. Ma sain natuke pühkida ja siis jagasime Janikaga porgandid, panime lahtise heina hommikuks valmis ja siis pühkisime pesuboksid ja kõik oligi valmis.

ÖÖHEIN 20.30

Jõudsime veidi enne poolt 9 kohale ja olime kahekesi. Siis tuli õpilane ja hakkasime heina jagama ja ühel hobusel oli tekk vaja ära võtta. 2 hobust jäid ööseks välja, neile viisime ka heina. Siis uksed lukku ja oligi kõik.

Enne ööheina jagamist olime tund aega jõusaalis ja siis sealt otse läksime talli. Tagasi tulime joostes, tegime veel natuke trenni ja väga mõnus oli. J

No comments:

Post a Comment