AAMUTALLI
Talli jõudes hakkasime kohe hobuseid välja viima. Viisin välja 2 hobust ja siis hakkasime bokse tegema. Kaevasin oma boksid läbi, vedasin turvast ja siis kastsin vahekäigud. Saime hommikusöögile minna ja tagasitulles vahetasime hobused. Tõin sisse 4 hobust ja välja viisin 2. Saime natuke pühkida ja siis Lennu kutsus meid ka kuulama seda, kuidas nende jootjaid vaadata, et kas on kõik korras ja kui ei ole, siis mida tegema peab. Pärast käisimegi ratsakoolis kõik boksid läbi, et kus ja kuidas jootjad töötavad. Samal ajal kuulsime hirmsat mürglit valmennustallis. Vanemad õpilased läksid ees ja me kohe järgi ja nägime, et üks hobu oli seinale jäänud. Lennu helistas omanikule(keda kätte ei saanud), 1 rahustas hobust ja siis hobune oli rahulik, aga mingi hetk rabeles end kuidagi püsti. Kakti ei paistnud õnneks midagi olema. Eks omanik hiljem siis kuuleb ja uurib ise.
Kui jootjad olid ära vaadatud, küsis Janika Kaisalt, mida me teha võiksime ja saime teha just seda, millest me mõtlesime!! Kaisa andis meile kaks hobust, et puhastaks ja vaataks neid. Nii tore. Lõpuks saime siis hobusega tegeleda ka. J Mina toimetasin Prisillaga ja Janika Nannaga. Algul Prisi arvas, et on trenni minek ja hõõrus hambaid vastu trelle ja lõksutas veidi. Lõpuks sain aru, et ma lihtsalt puhastan ja sügan teda. Vaatasin keha üle ja kõik jalad- kõik oli ok. Vahva mära on, parajalt tujukas vahest ja samas väga armas, uudishimulik ning pugeja. Täielikult nautis, kui teda näo pealt silitasin. J Ronis põue mulle oma ninaga.
Nüüd olid meie tööd tehtud ja me läksime opistohalli trenni vaatama- meie talli 3 hobust tegid trenni(Omora, Lamaro ja mu lemmik Pelle). Hüppetrenn. Algul tegid hobused soojaks, siis tegid erinevaid huvitavaid latiharjutusi, nii et oli 4 takistust ja traavisid ringiratast ja hiljem ka galopis. See aitas hobuseid koondada ja tähelepanelikumaks teha. Hüppasid veel ka nii, et hüppasid selle ringi ära, siis tuli abilatiga süsteem, kuskil 6 fuleed ja siis lattaed. Midagi sellist:
Kengitys. APPI, SUPERÄGE oli tänane tund! Me saime ise kõike proovida. Kes sai raua alt kiskuda, värkida, naelu lüüa, löödud naelu/kapja korda teha jms. Niiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii tore oli. Mina sain siis kabjanuga esimest korda kasutada ja naelu sisse lüüa esimest korda ja löödud naelu korda teha esimest korda. Kõike tegingi esimest korda. J Mõni asi tuli lihtsamalt, mõne asjaga tuli veidi harjuda(nt kabjanoa kasutamine, kui palju lõigata kabjakiilu, talda jms). Ma olen nii vaimustuses sellest kõigest, see on nii huvitav. Ma varem küll ei arvanud, et see nii huvitav on. Aga nüüd, kui ise proovida sain, ma tunnen, et see on mu jaoks väga huvitav ja ma tahan selle kõik selgeks õppida. Mauri muidugi ka ütles, et tule siis siia õppima ja ma ütlesingi, et TULEN! Mul tiirlevad nüüd peas sellised mõtted, et võikski tulla, aga ma pean uurima veel, mis ja kuidas siin asjad käivad, kui kaua jne. Meil kõigil on väga hea meel, et meil selline õpetaja on. Me saame alati väga palju naerda, aga me saame ka väga palju uusi teadmisi. „Käib töö ja vile koos...“ nagu öeldakse..
Järgmine nädal saavad siis teised värkida, kes täna raudu alt võtsid ja vastupidi. Hobune oli küll väga tubli, üle 3-e tunni seisis seal. Kahju, et nii kähku need tunnid seal lähevad. Nii põnev on seal lihtsalt. J
Nüüd varsti lähme sauna ka Janikaga, vb tuleb keegi veel.
Moika!

ma olen Mikuga midagi taolist teinud ;)
ReplyDeleteArvata on :)
ReplyDelete