Tuesday, November 9, 2010

8. november, vaba päev

Täna oli meie esimene vaba päev, mis ei olnudki nii vaba, sest ühikas viibisime vähe ja koguaeg oli midagi teha. Hommikul ei maganud ka kaua, äratus oli 7:30, sest Richard White ootas meid. Me nägime erinevaid hobuseid ja inimesi, kuidas keegi teeb. Nägime piaffet, passage’i, õlad sees, sääre eest astumist, galopi piruette, koondgaloppi jms, liikumised üldse olid paljudel väga head. Mõnda hobust vaatasid, siis silm puhkas kohe. Richardi jutt oli ka väga huvitav, kuigi vahepeal oli raske aru saada, mida ta mõtleb. Võinoh, saad aru küll, aga ei saa ka. Palju asju sai paberile kirja ja nüüd on vaja see lihtsalt läbi mõelda ja ümber kirjutada, siis saan tema “süsteemist“ paremini aru ka.

Kell 13.00 algas sepikojas esimene tund. Mauri(peaks olema õige nimi) rääkis meiega koguaeg soome keeles, mis oli väga hea, sest sain teada palju uusi sõnu ja muidugi enamusest jutust sain aru ka, ainult mõni üksik koht oli selline, kus kõik Triinule otsa vaatasid. J:P

Ta näitas ja rääkis meile erinevatest raudadest, erinevatele hobustele minevatest raudadest(traavlid, ratsahobused), special raudadest(plast, kumm jms) ja seletas meile palju, mis on hea ja mis pole ning kuidas on parem jne. Väga huvitav “tund“ oli.

See 1,5 tundi läks kahjuks kiirelt mööda ja liikusime kodu poole tagasi. Vaatasime veel Richardit ja peagi läksime koju tagasi, sööma ja netti ja pesu pesema panema. Õhtu mööduski vaikselt ja homme on meil taas Mauriga 1,5 tundi. Ta näitab meile rautust, värkimist ja järgmine nädal teeb meile hobuse jala(kabja osa just pigem) selgeks ja vb, kui endale õiged jalanõud leiame, saame ka ise proovida. J SUPER ju J

No comments:

Post a Comment