Monday, November 8, 2010

7. november

AAMUTALLI

Hommikul ikka samasugused tööd, nagu igapäev. Hommikul viisin kohe siis välja 3 hobust ja alustasime bokside puhastamisega, mida jõudsin 7tk teha. Peale seda saime sööma minna ja tagasi tulles tõin sisse 3 hobust, välja viisin 1 ja pühkisin põrandaid. Järgmiseks võtsime künad ära, kellel vaja. Täna saime ka pestud/puhtaid või kuivanud varustust(suojat-kaitsmed, valtrapid, pehmendused) oma kohtadele ära panna.

Trulli on äge soome hobune. Silitasin teda seal boksis ja sügasin, talle nii meeldis see. Kui lõpetasin sügamise, hakkas mu kätt nospeldama, et uuesti sügaks. Ja nii mitu korda. J

Peale töid mõtlesime ka soojendust vaatama minna. Oli näha mõnda juba tuttavat nägu. Läksime ka võistlust vaatama, mis kestis vähe, sest jõudsime parkuuri lõpuks kohale.

Meie tallimestari hobune Omppu(Ometepec- Orly Chin De Muze esimene varss peaks olema) on väga vahva. Juba vist esimesel päeval nägime, kuidas ta Goliatiga musutas. Ajas keele suust välja ja nii nad musutasidki. Hästi armsad olid. Täna siis läksin teda silitama. Hakkas limpsima mu kätt, ajas keele välja ja siis ma katsusin ta keelt ja talle nii meeldis see. Hoidiski keelt lihtsalt suust väljas. Tõsiselt selline armastotu hobu tundub. J

PÄIVÄTALLI

Andsime hobustele silo, pühkisime põrandad ja läksime lõunale. Tagasi tulles vahetasime hobused. Tõin sisse 3 hobust ja välja sain 1 viia. Jagasime ka porgandeid. Täna tegime Janikaga peaaegu kõike koos- valisime need hobused, kes käivad koos koplis ja nii me siis toimetasime. Pühkisime põrandad ja kõik oligi juba valmis.

Läksime võistlust ka veel vaatama, ei saa ju võimalust kasutamata jätta. Ma ei usu, et hakkaks Soome ise sõitma selleks, et Winter Show’d vaadata. Ponid sõitsid 115cm parkuuri. Eestist pärit Epstein sai 4 karistuspunkti ja jäi vist 4.-ks või 5.-ks. Ilus sõit oli ja me elasime Janikaga kaasa. J

ILTATALLI

Igaõhtused tööd algasid. Hakkasime hobuseid sisse tooma ja välja viima. Täna sain tuua 2 sisse ja 2 välja. Sellele järgnes bokside tegemine(5b) ja kui valmis sai, alustasime söötmisega- jagasin heina ainult. Päris hästi tuleb juba ilma kaaluta ka välja. J Nüüd jäi veel põrandad pühkida ja mõni tekk ära panna, künad boksist välja võtta. Rääkisime ka Lennuga tulevast nädalast, et me ei pea olema terve päeva, vaid teatud kellaajast teatud kellaajani. Tegime nö väikse graafiku, millega väga rahul oleme.

Kuna täna oli Winter Show viimane päev ja õhtul kell 20:15 algas 140cm parkuur, läksime me kohe peale talli seda vaatama. Mõni hobune oli ikka tõsiselt suur. Mõni võistleja sõitis mitme hobusega. Mulle väga meeldis vaadata neid sõite, elasime kaasa ka Tederile. Ma isegi filmisin teda. Üritan ka üles panna, kui rohkem vaba aega leian. Eriti meeldis meile see, kuidas mitmed ratsanikud käitusid, kui hobune tõrkus või latte maha ajas. Nad olid rahulikud ja mõistlikud. Rahustasid hobust jms. Just sellised vanemad. Noori oli küll jube vaadata päeval. Sakutasid suust ja kannustega ribidesse.. Aga muidugi mitte kõik. Vanemate sõitjatega oli hoopis vastupidi. Sõitu oli lihtsalt mõnus vaadata..!! Hobune tõrkus, siis prooviti rahulikult uuesti ja kui jälle, et järgnenud selle karistust. Kui ratsanik sai aru, et ei ole täna tema hobuse päev, jättis sõidu katki.

Selline elamus. Homme on veel ägedam päev! WHITE tuleb juu! J

No comments:

Post a Comment