Monday, November 29, 2010

24. november

AAMUTALLI

Hommikul saime heina jagada, siis hakkasime bokse puhastama. Täna tuli boksid ümber keerata(iga kolmapäev keeravad boksi ümber), mina jõudsin 3 boksi valmis teha + turvas igasse tehtud boksi. Siis hakkasime hobuseid välja viima, ma viisin Jessica ja Lembi välja, sealt kohe otse sööma.

Söömast tulles hakkasime pühkima ja pühkisime ka meile antud kohad ära- pesuboksid ja rautuskoht. Siis oli meie poolel kõik tehtud ja me aitasime teisel poole jälle pindesid kokku kerida. Neid oli ikka terve hunnik.

Kuna meil oli veel aega, et varsaga tegeleda, läksime II talli. Vaatasime hobuseid, presidendi hobust, musta täkku Samulit. Nii uhke ja nooruslik nägi välja. 24a ja mingeid vananemise tunnuseid ei olnud näha. Ta on olnud Soome Meister 2 aastat. J

Siis märkasime Janikaga, et üks hobune väriseb ja on täitsa märg. Ta tuli täna sinna talli ja ta oli suht närvis. Keerutas boksis ringi, hingeldas, higistas.. Ma kohe küsisin tüdrukute käes, et missä on tallimestari ja siis tuli keegi mees ja lasi jalutada vahekäigus ühe tüdrukuga. Hobune pandi boksi tagasi ja rohkem midagi ei tehtudki. Meile on tundunud, et õpilased kuidagi ei pane selliseid asju tähele..

Eile oli ka seal tallis väike insident. Üks hobune polnud paar päeva väljas käinud ja kui oma seltskonda tagasi sai, ei saanud ta ühe teise hobusega üldse läbi ja nad niimoodi kaklesid, et see oli õudne. Pole kunagi midagi sellist oma silmaga näinud. Tagumikud koos, 5-6 laksu järjest panid tagajalgadega. Kiunusid nagu mingid täkud ja sellised laksud käisid. Ma karjusin ja vehkisin kätega ja lõpuks nad lõpetasid, Janika kutsus tallimestari. Üks hoidis oma jalgu veidi, aga pärast tundus ok olema. Aga ilmselt nad käivad samamoodi edasi koplis.

Kell sai 9 ja läksime oma talli tagasi. Tõime Iirise sisse, puhastasime ja hakkasime valmis panema. Puhastades oli ta palju rahulikum. Imelik on see, et jalgu laseb ta ilusti üles võtta, aga kui hakkad harjaga puhastama, hakkavad need jubedalt käima igas suunas. Käega katsudes hakkas ta vaikselt harjuma. Täna panime siis kahekesi valmis. Kõik oli ilusti meeles, panin ka sabarihma, hõõrusin ja katsusin ennem ilusti, sest tal on vahest komme vehkida. Me olime muidu väga tublid. Tegime 2 ringi ümber tallide ja tänaseks oli kõik, sest ilm on väga tuisune. Iiris oli väga tubli, täna ta kordagi ei teinud mingeid lollusi, pigem just vastupidi, kohati oli väga laisk ja uimane. Aga täna lõpetasime väga positiivselt, tulime talli tagasi, võtsime varustuse ära ja viisin ta välja tagasi. Anneli tegi meist pilte ja videosid. Aitäh Sulle!! J

PÄIVÄTALLI

Tõime kohe tulles otse hobused sisse päivärinne koplist(Lembi ja Lissu). Siis pühkisime vahekäigud puhtaks, viskasime laka pealt heina alla ja siis viisime Nomi ja Logi ka välja ja oligi kõik.

ILTATALLI

Kui talli jõudsime(enne 5 nagu ikka), oli kõik heinad antud ja õhtuks valmis pandud. Me saime 1 käru heina täis panna ja siis pühkisime põrandad. Jagasime porgandid ja siis saime kaera jagada. Kui sellega lõpetasime, oligi kõik valmis ja saime tulema.

Ööhein 20.30

Sellega läks väga nobesti. Enne talli minemist käisime jälle jõusaalis ja koju minnes jälle jooksime. J Mõnus õhtupoolik.

No comments:

Post a Comment