Thursday, November 18, 2010

17. november

AAMUTALLI/PÄIVÄTALLI

Nagu ikka, samad tööd. Talli jõudes läksime tahvli juurde ja vaatasime, keda välja viia. Viisin kokku välja 3 hobust. Järgmiseks tegin oma boksid ära + 2 boksi veel lisaks. Siis pühkisime natuke ja läksime hommikust sööma. Lõpetades tõin sisse 3 hobust välja viisin 2. Jälle pühkisime vahekäike ja kuna meil on homme ja ülehomme vabad päevad, siis pidime ka oma boksiseinad, soola, künad, jootjad puhtaks pesema. Kui sellega lõpetasime, läksime maneesitalli bokse ümber keerama. Boksid valmis, siis kastsin põrandad, pühkisime ära ja siis Janika tõi pesemise jaoks vajalikud vahendid ja pesime jootjad ära. Jootjaid peseme siin meie tallides iga nädal. Kui sellega valmis, läksime põhitalli tagasi ja aitasime heina jagada. Pühkisime ka põrandaid veidi ja siis läksime sööma. Tagasi tulles vahetasime hobused. Sisse tõin 3 ja välja viisin 1 hobuse. Pühkisime jälle põrandad, jagasime porgandid, võtsime künad boksidest välja ja oligi valmis.

Kui tööd said tehtud, otsisime Evat. Ta näitas meile täna esmaabivõtteid. Mida teha siis, kui hobusel on jalal haav ja paistes või kui tal on mädapaise kabjal lahti lõigatud, mähised jms. Rääkis ka veel sellest, mida teha sellise hobusega, kellel on joodi vastu allergia. Saime ise proovida “mähiseid“ teha. Vahepeal tuli Mauri ka meie talli, tegi Goliati jalad korda. Siis oligi kõik ja me läksime koju.

No comments:

Post a Comment