Tuesday, November 2, 2010

2. november

Hommikul sain päris ilusti üles, kuigi uni oli imelik- ärkasin öösel ülesse ja vähkresin. 07.30 läksime hommikust sööma. Oi, milline söömaaeg. Mina võtsin küll liiga palju ja ei jõudnud kõike äragi süüa. Edaspidi muidugi oskan piiri pidada. Siin on väga mugav elu. Mõtle kui hea on ärgata nii, et sa tead, et söök on valmis. Siinne söök on väga maitsev, värske ja soe. Väga mitmekesine ka. Nii palju oskan vähemalt esimese päeva põhjal öelda.

Kõhud said kõigil VÄGA täis ja suundusime Haimi halli. Seal toimus täna siis soome märade näitus. Homme on sälgude näitus. Kõik see toimub sellepärast, et need hobused tahetakse tõuraamatusse kirja saada. Täpsemalt märade näitusest- pidid sõitma mingit A-skeemi, takistust ja käis ka võõrratsanik seljas. Hiljem nägime, et oli ka käekõrval esitamine. Kõigepealt sõidavad skeemi, siis hüppavad ja siis sõidab võõrratsanik(samm, traav, galopp), viimaseks oli käekõrval esitamine.

Vahepeal tuli Ulla meie juurde, andsime talle oma nö soovide lehe, et mida me teha(õppida) tahaksime. Kell 11 saime lõunale ja peale seda läksid kõik peale minu ja Janika Forsasse interneti pulka, veekeetjat ja muud vajalikku ostma või niisama kaasa sõitma.

Pool 2 saime Ulla ja Heikkiga kokku. Saime selle nädala nädalaplaani kätte ja nii hakkamegi saama, mis on väga hea. Ratsutada saame ka kindlasti, vähemalt paar korda ikka. :) JESS :)

Õhtupoole läksime mina, Janika, Maris, Evely, Grete, Anneli ja Triinuga talle ja maneeže vaatamas. Kõiki ei jõudnud veel vaadata. Peamine asi, mida otsisime, oli jõusaal. See on väga äge jõusaal! Saame seal ennast väga hästi vormi ajada(mitte, et tööga seda ei saaks, aga valmistame end ette).

Tallid on ikka ägedad, maneežid samamoodi! Kunagi hiljem teen ülevaate siin olevatest asjadest(palju talle, karusselle, maneeže jne). Maastik on ka niii mõnus. Tahaks nii väga maastikule minna, kasvõi korra. Nii palju künkaid, huvitavaid radu, üles-alla, veest läbi. Väga äge oleks siin oma hobustega olla. Eriti kui pikkade valgete sabadega kitsed põllu peal ringi kappavad. :P

Tagasi jõudes läksime JÄLLE sööma. Täna on tõesti selline tunne olnud, et koguaeg ainult nagu sööks ja sööks ja sööks. Jube.. Peamegi ruttu jõusaali minema! Muidu hakkame veerema... :D

Nüüd istume siin ruoka majas netis ja kohe jõusaali! Olge tublid ja hyvää iltaa! :)

5 comments:

  1. Pole paha tõesti!:D Vähemalt on sul seal huviav:D ***JAnno****

    ReplyDelete
  2. Sügisel 2011 soovitan sul osaleda Leonardo praktikalugude konkursil. Info http://archimedes.ee/hkk/index.php?leht=143&id=336.
    väga hea ülevaade teie tegemistest.

    ReplyDelete
  3. Sinu praktikapäevik on 2 kuud mulle õhtuse juturaamatu eest,see kuidas sa seda kirjutad,on super:)

    ReplyDelete
  4. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  5. Jaa Janno, siin on väga huvitav :):P
    Aitäh Gerli, uurin ja äkki osalengi seal.
    Oi, aitäh Hele nii armsa kommentaari eest. :) Ma üritangi seda huvitavalt ja nö nagu juturaamatuna veidi kirjutada. :)Loodan ka, et jõuan iga õhtu seda täita.

    ReplyDelete