Wednesday, November 3, 2010

3. november

Täna ma teile enam söögist ei räägi, kuigi peaks vist, sest igapäev on niii head söögid, et viib keele alla!

Täna oli siis noorte hobuste näitus, 1-3a. soome hobused. Kõigepealt olid 1a. hobused. Alguses mõõdetakse hobuseid nagu ikka, aga mis me tähele panime, oli see, et mõõdetakse ka laudja kõrgust, vaadatakse kapju alt ja vaadatakse üle ka hambad. Ilmselt on see oluline, sest nagu me aru saime, tahavad need hobused tõuraamatusse saada. 1a. olid väga viisakad, seisid rahulikult, kuulasid inimest, natuke ka "kisasid", mis on tavaline muidugi.. Kõik olid ka väga erinevad- värvuse, käitumise, suuruse poolest. 1 mära oli küll vahva- nihverdas, keksis, hüppas jms- meil oli vähemalt naljakas, aga tema esitajal küll väga hea meel ei olnud.. Mind hakkas huvitama see, et kuidas Soomes varssadele nimesid pannakse? Isa järgi küll midagi ei käinud ega ka ema. Kuidas siis siin asi käib? Oskab keegi äkki öelda?

Platsil oli siis ka tavapärane kolmnurk, mida mööda hobuseid näidatakse- nende traavi enamasti, mõned tegid ka suure ringi sammu. Peale seda jäädakse kohtunike ette seisma ja hinnatakse hobuse välimikku. Hobuseid esitletakse ikka valjastega ja esitlejatel on kaska peas. Paljudel hobustel on sellised D-suulised ja all on veel umbes 5cm sirge pulk, aga enamasti olid tavalised suulised.

1a. autasustati ära ja seejärel oli veel 2 1a. soojaverelist. Ühel oli parem esimene päris tugevalt sõrgatsist ära murdunud, väljapoole.

Järgmiseks tulid maneeži 2a. hobused. Mõned täkud meenutasid mulle 2a-st Napoleoni. Väiksem versioon, aga näos nägin sarnasusi- silmad, peakuju, lakk. Eriti sarnane oli temaga hobune nr. 15- Ritge. Kunagi, kui rohkem aega saan, panen videod ka youtube üles. Miksin veidi ja siis on hea vaadata.

Toimus 2a. autasustamine ja järgesid 3a. soome hobused. Kõik olid väga armsad, rahulikud- nagu kõik hobused siin enamasti olnud on. Kõigile jäi eriti silma 1 must täkk, keda nähes me kohe muidugi mõtlesime Gretele, keda sel hetkel meiega polnud. Ta nägi väga võimas välja, kuigi ta ise väga välja ei näinud- tukk oli väga pikk. See muidugi andis tema välimusele palju juurde ja ta oli väga effektiivne.

Kella kolmest saime Heikki ja tallimeistritega kokku, rääkisime homsest päevast. Homme algab töö siis kella 6-st juba. Eks homme näeb ja räägib rohkem.

Nüüd lähme tsikkidega jõukasse(mina, Grete, Maris, Janika ja Evely ka).

Väga äge päev oli igaljuhul!

Ahjaa, üks tähtis asi veel. EDWARD GALi kliiniku saame tasuta! Jess, kaska raha jäi alles. :)

Heihei! :)

2 comments:

  1. Ypäja varsad (kuna Ypäja on riigi uurimiskeskus) saavad nime aastakäigu järgi. Igal aastal on oma esitäht tähestiku järgi.

    Tervitades
    Külli kes jagas Kati tarkust

    ReplyDelete
  2. Selge, suur aitäh teile vastuse eest.

    ReplyDelete