AAMUTALLI
Talli jõudes hakkasime kohe uurima, keda välja viia. Hommikul viisin välja 2 hobust(ka hein), kellest 1 läks karusselli. Esimest korda Janikaga saime seda täiesti üksi teha- tema tõi ühe hobuse ja mina teise ja saime masina ise tööle panna.
Peale vedamist hakkasime bokse tegema. Täna tuli teha jälle kõik boksid, sest nädalavahetusel on vähem õpilasi tallis ja siis peame tegema nende boksid ka. Mina jõudsin täna 6 boksi teha.
1 boks oli Olga oma, see hammustav hobu. Sidusin ta kinni ja ta seisis väga viisakalt oma nurgas ja sõi heina. Silitasin teda ja jälgisin ning ta ei teinud kordagi tigedat nägu. Ma juba arvasin, et hakkab kohe midagi tegema, aga ta oli väga armas ja viisakas. Teda ei häirinud ka see, et ma tagumikust teda lükkasin.
Saime minna hommikusöögile ja peale seda tõin 1 hobu sisse, välja viisin 2 hobu. Järgmiseks hakkasime pühkima ja oligi aamutallis kõik.
Olime kuskil tund aega Opistohallis ja vaatasime Winter Show 2010 100cm parkuuri. Hobused on kõik väga erinevad ja isegi 2 soome hobust nägime ära. Hästi vahvad sonsud on.
PÄIVÄTALLI
Talli jõudes hakkasime kohe toimetama. Võtsime ämparit ja hakkasime silo jagama. Järgmisena pühkisime põrandad ja läksime lõunale. Lõunalt tulles tõin sisse 2 hobust ja välja viisin ka 2 hobust. Siis pühkisime põranda jälle, puhastasime väljast soppa/liiva ja sõnnikut ära(võistlustel liigub talli juures palju hobuseid maneeži ja ka talli ees). Nägime ka hobuse klippimist.
Algas vaba aeg ja me läksime jälle võistlust vaatama, kuigi uut parkuuri alles sätiti paika ja seega me võistlust ei näinud, sest pidime kell 14:00 Ullaga kokku saama. Rääkisime juttu ja ta tutvustas meile Matti Kuusi(kohtunikekogu president vms, ei oska öelda, kuidas nad teda siin täpselt nimetavad, aga midagi sellist- väga tähtis tegelane igaljuhul). Matti rääkis meile sellest koolist ja eelkõige võistlustest- kes korraldavad, kuidas asi käib. Ta näitas meile ka Opistohalli kohtunike ruumi. Seal on kasutuses ikka päris peened süsteemid. Arvutis on mingi oma programm, kus aeg jookseb ja kirjutatakse vead jms. Teeb elu mugavaks, samas kirjutatakse ka paberile igaksjuhuks, nagu ikka. Peale seda vaatasime võistlust veel(120cm parkuur) ja hakkasime õhtutalli ootama.
ILTATALLI
Talli jõudes ikka hobuste vedamine. Talli tulles tõin sisse 1 hobuse ja viisime Janikaga koos jälle 2 hobust karusselli(kelle kuskil poole tunni pärast sisse tagasi tõime). Siis tegime bokse, mina jõudsin teha 6. Peale seda sain seal tallis esimest korda heina kasta ja seda jagada. Hiljem jagasin ka ratsastuskoulus heina(ja vahest juba ka ilma kaalumisetaJ). Nüüd oli vaja põrandad pühkida ja kui valmis sai, jagasin leset mõnele hobusele. Kell sai nii palju, et oli vaja hobused sisse tuua. Tõin sisse 2 hobust ja pühkisime taas põrandad ning saimegi valmis! Homme veel tööd vaja teha ja siis saame 1 päev puhata.
Kuule, kas teile tuli uus hobune ? Meil käisid laup. ostjad Ypäjäl´i tallist, ;) Minna oli veel ühe naise nimi, tead midagi ?
ReplyDeleteEi ole kedagi tulnud, meil on siin nii palju talle ja Ypäjä pole nii väike, siin on teisigi talle. :D Ei tea sellest midagi igaljuhul.
ReplyDelete